Podobne Tematy
sprzedam kierownice 4ramienna i"korytko"y10 oraz i
"Powszechny Spis Ludności"-aktualizacja danych
Proszę o "Lajki" w konkusie Klasyk Roku
Wymiana chłodnicy "pod chmurką" !!!
a jednak niezbędny status "klubowicza"

Poprzedni temat :: Następny temat
Panda 141a odbudowa-czyli"kup i zrób" wersja samoo
Autor Wiadomość
zoltar1 

posiadane auto Fiat Panda 34
 750 Fire
Poland

Wysłany: 28 Lipiec 2013, 07:52   Panda 141a odbudowa-czyli"kup i zrób" wersja samoo

Jak wiadomo zgłosiłem auto do TVn gdzie zakwalifikowałem się do castingu ale niestety raczej nic z tego nie będzie.
Zdecydowałem więc że sam doprowadzę Pandę do stanu "prawie"nowego,co z resztą i tak było w planach.

Poniżej lista grzechów głównych:

Karoseria:
-korozja drzwi przednich lewych
-korozja łączenia błotnika tylnego prawego z nadkolem wewnętrznym
-korozja łączenia nadkola wewnętrznego tylnego z podłogą bagażnika z dwóch stron
Poprawienie konserwacji podłogi i profili - reszta zdrowa.

Inne do napraw / wymiany
Brak światła cofania
Wymiana ramienia wycieraczki przedniej.
Zmiana kół na Abarth -odnowienie obręczy ,zmiana opon na 155/65/13 plus uzupełnienie 2 kołpaczków bo mam 2
Wymiana linki hamulca ręcznego
Wymiana bębnów,szczęk ,sprężyn itd
Wymiana rury wydechowej i tłumika
Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
Wymiana sworzni wahaczy przednich
Poduszka skrzyni biegów tylna
Usunięcie naklejek Soleil
Usunięcie osłon p. błotnych
Dach otwierany sparciały,nie cieknie ale już popękane poszycie
Wymiana poszycia deski rozdzielczej
Wymiana tłumika końcowego
Przegląd hamulców przód i tył-przewody OK
Wymiana płynu hamulcowego, chłodniczego , oleju w skrzyni i silniku, napędu rozrządu, oraz świec (maja 10 lat ) ,oraz wyczyszczenie gaźnika (za niskie obroty biegu jałowego)
Sprawdzenie aparatu zapłonowego(przerwa na przerywaczu) oraz przyspieszacza zapłonu.
Uszczelniacze półosi przy skrzyni biegów do sprawdzenia.
Przewody wysokiego napięcia
Pranie i odświeżanie wnętrza.
Nabłyszczanie lakieru (raczej bez polerowania)
Wymiana sprężyn na -40 mm
Wymiana amortyzatorów przednich plus podstawy i osłony
Ogranicznik drzwi lewych jest uszkodzony, nie ma tzw : „przeskoku”
Mycie komory silnika.
Drobne zaprawki na lakierze

Na razie kupiłem wydech kompletny,linki hamulca ręcznego,poduszkę pod silnikiem, nowy akumulator, sworznie wachaczy przednich,felgi aluminiowe abarth używane do odnowy

No i zrobiłem zamówienie nowych części;
-poszycie drzwi lewych oryginał
-błotnik tylny prawy klokkerholm
-dach otwierany przedni i tylny nowy oryginał
-nadkola tylne plastykowe oryginał
-poszycie deski rozdzielczej oryginał

Brakuje mi 2 kołpaczków do felg abarth wersja wciskana a nie na śrubkę, może ktoś ma?
Jak pozbieram wszystkie graty blacharskie auto idzie do blacharza a potem do mechanika.
Jedynym tuningiem będzie zamiana sprężyn na niższe o 40 mm oraz montaż felg abarth.
(tak te samochody sprzedawano na rynku niemieckim).
Zdjęcia samochodu przed odnową wkrótce .

Ostatnio zmieniony przez zoltar1 28 Lipiec 2013, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  

archicar 

posiadane auto Fiat Panda Selecta
 1100 Fire
Poland

Wysłany: 14 Październik 2013, 14:38   

Z drzwiami sobie odpuść. Zawsze będzie wyłazić. Nikt ci tego dobrze nie zrobi...
Kup inne zdrowe drzwi i pomaluj na właściwy kolor. Zapewniam Cię i że i taniej i lepiej będzie.
W sumie ciesz się, że się nie zakwalifikowałeś do tego programu. To fuszer nad fuszerami. Druciarstwo i bylejakość okraszona wiejskim tuningiem. Masakra. Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o remontach nadwozia i nie tylko nie dałby temu Panu nic do zrobienia.. no może kosiarkę do trawy...
Oglądam wszystkie odcinki. Największa fuszera to maluch. Za darmo nie chciałbym żeby mi ktoś tak auto zmarnował. Koleś pojęcia nie ma o mechanice, blacharkę oddają największy (bo najtańszym) paprakom. Śmiem twierdzić, że sam lepiej i dokładniej to wykonasz tylko nie idź na skróty.

Pozdrawiam

Paweł T

PS
Pytaj jakby co. Zajmuję się renowacjami zabytkowych aut. Pomogę jak będę mógł.

Ostatnio zmieniony przez archicar 14 Październik 2013, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  

zoltar1 

750 Fire
Poland

Wysłany: 21 Październik 2013, 18:04   

Jak wiesz nie zakwalifikowałem się do programu, ale nie jest to dla mnie jakaś wielka strata bo moja Panda zasadniczo jest bdb stanie, jest początek korozji na drzwiach lewych a pod plastykowa nakładka błotnika tylnego prawego lekko wyżarło rant bo nazbierało się błota.
Błotnik ściągnałem z klokkerholma a do drzwi zamówiłem nowy płat zewnętrzny więc żadnego łatania i partyzantki nie ma.
Z resztą pracuję w salonie Lancia/Fiat/Jeep/Alfa Romeo i wszystkie prace tak blacharskie jak i mechaniczne robi nasz serwis.
Co do jakości samochodów robionych w kup i zrób trudno mi się wypowiadać , nie byłem bezpośrednio przy naprawie tych aut, ale pare widziałem i jakiejś tragedii nie ma- pamiętaj że w programie nie pokazuja wszystkiego bo mają mało czasu , duży fiat i wartburg były zrobione naprawdę nieźle.

archicar 

1100 Fire
Poland

Wysłany: 21 Październik 2013, 23:01   

Wysłałem Ci priva w tej kwestii... ;-)

zoltar1 

750 Fire
Poland

Wysłany: 11 Marzec 2014, 19:08   

Witam
Panda po naprawach blacharskich i lakierniczych, oczywiście wyszło parę spraw dodatkowych ale w sumie nic wielkiego.
Auto okazało się zdrowe i teraz wygląda jak nowe, środek wyprany, zawieszenie wymienione , nowy wydech kompletny, hamulce, linki, termostat, automat wstecznego i inne pierdółki.
Zostało do wymiany poszycie dachu otwieranego, widziałem na ebayu włoskim nowe plandeki po 70 euro ale sam nie wiem czy to nie jest jakieś byle co.
Może ma ktoś jakiś pomysł lub miejsce gdzie można wymienić poszycie dachu na nowe bez prób i błędów?
Mam pełno zdjęć z postępów prac, ale nie wiem jak sensownie je tu wrzucić.
Pozdrawiam

archicar 

1100 Fire
Poland

Wysłany: 12 Marzec 2014, 11:45   

Jest jedna firma włoska, która robi rolldachy do różnych autek. ja brałem od nich do Fiata 5oo i jestem b. zadowolony. Bierz śmiało. A70Euro za samą plandekę to nieco dużo ale z drugiej strony to są 2 dachy jakby nie patrzeć.. ;-)

Do 5ookio kompletny rolldach ze stelażem kosztuje ok 50€

zoltar1 

750 Fire
Poland

Wysłany: 12 Marzec 2014, 16:49   

a co to za firma? masz jakis kontakt?
Pozdrawiam
BS

archicar 

1100 Fire
Poland

Wysłany: 12 Marzec 2014, 16:52   

Nie nie mam. Nie pamiętam jak się nazywa ale wiem, że to włoski produkt.
Wpisz w wyszukiwarkę Gooogle "capota tetto trasformabile Fiat Panda", sporo tego wyskoczy..;-)

o np tu:

http://tinypic.com/view.p...=6#.UyCC_c5tvXQ

Ostatnio zmieniony przez archicar 12 Marzec 2014, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu